Emilia michaluk

Warsztaty, szkolenia i konsultacje dla nauczycieli i rodziców.

Prowadzę zajęcia wzmacniające relacje i kontakt z dziećmi przedszkolnymi, szkolnymi i nastolatkami.

MOJA OFERTA

Proponuję Państwu przeprowadzenie nowoczesnych warsztatów z zakresu zastosowania skutecznych, sprawdzonych i potwierdzonych badaniami metod dla nauczycieli szkolnych i przedszkolnych, które mogą istotnie poprawić kontakt z uczniami i ograniczyć liczbę problemów wychowawczych zarówno w szkole jak i w domu.

Wszystko się zmienia, dzieci i uczniowie także. Problemy, które kiedyś nie występowały, są obecnie powszechne (pandemia, wojna, media społecznościowe). Nie można stosować metod, które sprawdzały się jeszcze kilka lat temu do współczesnych dzieci. Zmienił się świat, zmieniają się ludzie, zmieniają się problemy. Zmienia się także wiedza na temat wychowania i edukacji dziecka. Stosujmy najnowsze rozwiązania i osiągajmy najlepsze efekty.

dlaczego tak jest?

W ostatnich latach liczba poważnych problemów wychowawczych wśród dzieci i młodzieży wzrosła skokowo.

pomagam Pedagogom i rodzinom

Szkolenia w formie warsztatów pozwalają uczestnikom wejść w odczucia dziecka, zmienić perspektywę i poprzez immersję uczyć się nowych metod działania.

wARTOŚCI

1

Przynależność i bliskość

Nic nie zastąpi dzieciom kontaktu i relacji z rodzicami i nauczycielami. Żadne prezenty nie sprawią, że dziecko poczuje się lepiej jeśli nie czuje więzi z rodzicem, nauczycielem, społecznością. Poczucie przynależności jest najważniejsze.

2

Serdeczność i stanowczość

Tylko dzięki wzajemnemu szacunkowi można wypracować porozumienie. W procesie wychowawczym można osiągnąć wszystko będąc serdecznym i stanowczym zarazem, nauczając i stosując asertywną komunikację.

3

Bez kar i nagród

Kary odstraszają, nagrody uzależniają. Nikt, kto czuje się źle nie będzie robił nic dobrze. Pogoń za nagrodą zabija poczuje sensu i własnej wartości. Należy zrewidować stosowanie kar i nagród wśród dzieci i nauczyć się zachęcać je i wspierać motywację wewnętrzną.

Dla kogo?

Proponuję przeprowadzenie cyklu warsztatów wspierających relacje z dziećmi i młodzieżą. Adresatami szkoleń mogą być osoby dorosłe: nauczyciele przedszkolni, szkolni, wychowawcy i pedagodzy oraz rodzice.

dla nauczycieli szkolnych

Warsztaty pozwalają zbudować nauczycielom relacje z dziećmi i młodzieżą, co pozytywnie wpływa na proces dydaktyczny. Nowe metody i narzędzia wychowawcze to lepsze rezultaty nauczenia i skłonny do współpracy uczeń. 

dla nauczycieli przedszkolnych

Nauczanie przedszkolne i wczesnoszkolne jest niezmiernie wymagające. To właśnie na tym etapie kształtujemy przyszłość naszych dzieci. Warsztaty uczą podejścia do dzieci w duchu szacunku i dyscypliny.

dla pedagogów i dydaktyków

Nauczanie na każdym etapie to nie tylko merytoryka. To także pedagogika i wychowanie przyszłych obywateli. Warsztaty wzmacniają kompetencje pedagogów i dają im skuteczne narzędzia do pracy.

kilka słów o efektach

Co można osiągnąć?

  • zaprowadzić nowy ład organizacyjny w przedszkolu lub szkole 
  • nauczyć się jak skutecznie wprowadzać zasady 
  • poznać skuteczną i asertywną komunikację
  • poczuć, że jest się nauczycielem uprzejmym i stanowczym 
  • być przewodnikiem, który wskazuje drogę i granice swoim uczniom
  • odzyskać sprawczość, radość i entuzjazm z pracy z dziećmi
  • sprawić, by uczniowie wyrośli na  empatycznych, szanujących innych i pewnych siebie ludzi
  • ograniczyć występowanie trudności wychowawczych, depresji, sięgania po używki czy nadużywania mediów przez dzieci i młodzież

Kim jestem?

Nazywam się Emilia Michaluk. Jestem Certyfikowanym Edukatorem Pozytywnej Dyscypliny i coachem. Pracuję z rodzicami oraz nauczycielami poprzez warsztaty i uczę ich w jaki sposób radzić sobie z codziennymi wyzwaniami w domach i szkołach oraz z emocjami (swoimi i swoich dzieci). Posiadam doświadczenie w konsultacjach i sesjach indywidualnych, jestem jedną z ogólnopolskich konsultantek Pozytywnej Dyscypliny w PL, prowadzę indywidualne procesy rozwojowe dla kobiet, które pragną poczuć na nowo balans między swoim życiem zawodowym, osobistym i rodzinnym. 

Prywatnie jestem mamą trójki dzieci (przedszkolak, szkolniak i nastolatek) wieloletnim praktykiem Pozytywnej Dyscypliny. Moje hobby to rozwój osobisty dlatego nieustannie się szkolę i biorę udział w różnych warsztatach, poza tym uwielbiam naturę, zieleń, spacery i piękną pogodę.  

Moje doświadczenie

Przeprowadziłam już setki godzin warsztatów, szkoleń i konsultacji w zakresie rozwiązywania problemów wychowawczych wśród dzieci i młodzieży. Pracuję z rodzicami, pedagogami, psychologami, nauczycielami, dyrektorami, profesorami i każdym, kto widzi potrzebę skutecznego działania.

Warsztaty

Warsztaty są najskuteczniejszą formą wdrażania rozwiązań. Pozwalają na przećwiczenie gotowych narzędzi wychowawczych i szybkie nabycie nowych umiejętności.

Konsultacje

Konsultacje to forma zindywidualizowanej pomocy, podczas której wspólnie określamy narzędzia mogące pomóc w rozwiązaniu codziennych trudności wychowawczych lub komunikacyjnych.

Znajdź mnie

MichalukMedia & MichalukAkademia Emilia Michaluk 

Mierzyn ul. Widokowa 10, 72-006 Mierzyn

NIP: 8512779485; REGON: 384891599 

emilka.michaluk@gmail.com

tel. 508074303